Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

2019 m. Sausio mėn. 8 d.
Lietuvių
Pagrindinis Aktualijos Centras Ugdymas Mokiniai Kontaktai TAU Kvalifikacijos tobulinimas
Naujienos
Renginiai
Kontaktai
 

J.Basanavičiaus g. 7,
LT-55164 Jonava
Tel./Fax.: +370 349 61363
rastine@jssc.lt

 
Aktualijos
NEBLĖSTANČIOS MEILĖS JĖGA LIETUVOS ŠIMTMEČIUI...

Marius GLINSKAS

Jonavos suaugusiųjų švietimo centras praėjusį šeštadienį pasitiko su būriu dainuojančių, tautos tradicijas ir savo išmonę puoselėjančių svetelių. Čia susirinko Kauno, Širvintų, Karmėlavos, Jonavos nenustygstantys linksmuoliai, kuriuos į jau tradicija tapusį festivalį ,,Nenutrūkstanti meilės jėga“ sukvietė Jonavos Trečiojo amžiaus universitetas. Festivalio ištakos – penkerių metų praeityje, kai kauniečių Žaliakalnio – Eigulių bendruomenė pakvietė saviškius ir kaimynus į vakaronę. Jonavai tada atstovavo rajono kultūrnešės Danutės Kasparavičienės paragintos Jonavos TAU moterys, susibūrusios į „Vakarės“ ansamblį. Kasmet keisdami susitikimo vietą, bendruomenių kolektyvai „išaugino“ tikrą festivalį „Nenutrūkstanti meilės jėga“. Šiemet meilės dainos įsiliejo į nemenką meilės Lietuvai dainų repertuarą, tad renginys buvo skirtas Valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Malonu jus matyti pasipuošusius tautiniais akcentais. Tegul Lietuva būna mūsų širdyse, o tai, ką žinome apie ją, - atmintyje. Būkite visada bendruomeniški, bičiuliški, nes tik dalijamas gėris atves prie gerenio gyvenimo“,- sakė sveikinimo žodyje centro direktorius Vytas Vaicekauskas.

Neblėstančios meilės jėga Lietuvos šimtmečiui...

Prikėlė senolių gaidas

Festivalio pradžioje sugiedoję Lietuvos Himną, susirinkusieji stengėsi ir širdimi, ir meiliais žodžiais puošti valstybės jubiliejinę karūną. Renginio siela „Vakarės“ ansamblio vadovė D. Kasparavičienė svetingai pristatinėjo svečių kolektyvus, o kol visi susikaups, Romaldas Žilinskas saksofonu vingriavo klasikinę meilės melodiją. Pirmiausiai nuaidėjo jaunystę žadinančios, nuspalvintos skaidriais sentimentais „Vakarės“ dainos. Jas keitė Eigulių – Žaliakalnio bendruomenės moterų ansamblis „Smaragdas““, atsivežęs ne tik kadaise Janinos Miščiukaitės populiarų hitą „Meilės vardas“, bet ir seną, anot vadovės Onutės Delonienės, tik jos šeimoje dainuotą partizanų dainą. Karmėlavos bendruomenės centro moterų ansamblis „Prie židinio“ nustebino sena melodija „Leisk man“, kuriai, sakoma, jau šimtmetis, nes traukia ją ketvirta kaimo dainorėlių karta. Kaunėnų bendruomenės centro ansamblis „Kaunėnai“, supynęs dainų apie Lietuvą vainiką, tikino, kad ir gamta, sutikdama Jonavoje juos pirmąsyk, pasipuošė žiemos žiedais, o skaitovas-vokalistas Kazimieras Černiauskas galingo Lietuvos ąžuolo balsu mūsų šalelės garbei paskaitė ne vieną šiltą posmą. Ansamblis visiems priminė, kaip pušelės lyg rūtos siūbuoja nuo vėjo, kaip tango ritme pravirksta žiedai ir daugel kitų meilėje gimstančių stebuklų. Savo profesionalumu ir akiai maloniu įvaizdžiu žiūrovus užbūrė Širvintų rajono kultūros centro Čiobiškio filialo vokalinis ansamblis „Lyra“. Čia septynios moterys net trimis balsais atliko ne tik populiarųjį „Baltą paukštį“, bet ir aukštaitišką melodiją „Motula mano“. Renginį vainikavo Jonavos „Bočių“ ansamblis. Jų sudainuotas Maironio žodžiais „Eina garsas“ tarsi pažadino kartais mumyse blėstančią patriotiškumo gaidą, o kur dar Juozo Laurinaičio, Danutės Kasparavičienės kūrybos tonacijos, kur Albinos Jefimenko jautrūs posmai...,

Neblėstančios meilės jėga Lietuvos šimtmečiui...

Programos savaip įdomios

„Kiekvienas buvote savaip subtilus, savaip įdomus“,- sakė komisijos narės Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytojos Virginija Verikienė ir Jūratė Simonavičienė. Tad ir neteko nieko „nuskriausti“. Kiek garsiau pagirta „Smaragdo“ programa, tiksliai atspindėjusi festivalio idėją, taip pat „Prie židinio“, neužmiršęs mūsų senelių meilės dainos. Sudomino komisiją ir čiobiškiečių „Lyra“, atkūrusi autentiškas melodijas, nepristigo komplimentų publikos numylėtiniams „Bočiams“, vedamiems Jūratės Griciūnienės. Visiems kolektyvams perduotos Jonavos rajono mero Eugenijaus Sabučio padėkos, saldieji prizai, atminimo dovanos, o renginio vedėja pamaloninta ir mero, ir Seimo nario Lauro Stacevičiaus padėka. Vadovė džiaugėsi padėka „Vakarei“, kurioje ansambliui dėkojama „už prasmingas ir nuostabias dainas Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga“. Danutė ne tik „dėkavojo“ visiems, bet ir daug fotografavo, pažadėjo kitąmet į Kaune vyksiantį festivalį nuvežti dar jautresnių, dar meilingesnių dainų.

Neblėstančios meilės jėga Lietuvos šimtmečiui...

Danutės Kasparavičienės nuotr.
Naujienos
Naujienų nerasta
Apklausa
Kur pageidaujate tobulinti kvalifikaciją?
 rajono švietimo centre
 UPC
 kitur
Balsuoti
Rezultatai...
Dizainas:
Pagrindinis Aktualijos Centras Ugdymas Mokiniai Kontaktai TAU Kvalifikacijos tobulinimas
Programavimas:
Visos teisės saugomos © Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras
BT-Group : Svetainių kūrimas