Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

2019 m. Gegužės mėn. 30 d.
Lietuvių  ⁄ Anglų
About us History Contacts
Istorija
Misija ir vizija
Tikslai ir uždaviniai
Pasiekimai
Partneriai
Aktualijos
   ♦ Naujienos
   ♦ Renginiai
Kontaktai
 

J.Basanavičiaus g. 7,
LT-55164 Jonava
Tel./Fax.: +370 349 61363
rastine@jssc.lt

 
Aktualijos
JONAVOS TAU ŠVENTIŠKAI UŽBAIGĖ JAU AŠTUNTUOSIUS MOKSLO METUS

Vera SEMIONOVA

Praėjusio ketvirtadienio popietę Suaugusiųjų švietimo centro kiemas prisipildė smagaus klegesio ir spalvų. Į tradicinę, jau aštuntąją mokslo metų uždarymo šventę, buvo susirinkę čia įsikūrusio Jonavos trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, pedagogai ir svečiai.

Jonavos TAU šventinė akimirka

Veikla – matoma
Senjorus pasveikinęs Suaugusiųjų švietimo centro direktorius bei Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) vadovas Vytas Vaicekauskas pajuokavo, kad tądien oras buvo „kaip visada užsakytas“. Pažėręs prasmingų linkėjimų besitęsiančio gražaus pavasario, artėjančios vasaros proga, jis vylėsi su visais susitikti spalį, per naujųjų mokslo metų atidarymą.
Vėliau direktorius pasidalijo svarbiausiais TAU aštuntųjų mokslo metų veiklos faktais ir skaičiais.
Kaip ir anksčiau, čia veikė šeši fakultetai: bene gausiausias Sveikos gyvensenos, Dvasinio ugdymo, Informacinio raštingumo, Menų, Krašto pažinimo ir Užsienio kalbų (tradiciškai dėstoma anglų, vokiečių ir prancūzų kalba, naujausios disciplinos – ispanų ir italų kalba). Pasak V. Vaicekausko, tiek paslaugų turbūt neteikia nė viena rajono ugdymo įstaiga.
Užsiėmimus įvairiuose fakultetuose lankė apie 350 senjorų.
TAU garsina ilgamečiai meninės veiklos kolektyvai – moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ ir liaudiška kapela „Lankesa“, į jų būrį sėkmingai įsiliejo švietimo veteranų klubo kolektyvas „Rezginėlė“.
Universitetą finansiškai remia rajono Savivaldybė. TAU džiaugiasi aktyviais partneriais, tarp jų – rajono Socialinių paslaugų centras, Visuomenės sveikatos biuras, Jonavos kultūros centro Krašto muziejaus skyrius.
Garbaus amžiaus studentai neapsiribojo mokymo įstaigos sienomis ir rajoniniais renginiais. Po Lietuvą ir už jos ribų keliavo ne tik Krašto pažinimo, bet ir kitų fakultetų lankytojai, muzikiniai kolektyvai. Aplankytas vietas, užimtus prizus tektų ilgai vardyti. Bene egzotiškiausias laimėjimas – kapelos „Lankesa“ vadovas Antanas Kirvelevičius pasiekė Lietuvos rekordą, grodamas devyniais instrumentais iš karto!

Padėka dr. Martai Šiūšienei

Senjorai – pavyzdys
TAU lankytojams sveikinimo žodžius tarė ne pirmą kartą panašiose šventėse apsilankę svečiai.
Rajono meras Eugenijus Sabutis, palinkėjęs senjorams geros vasaros, patikino: „Daugelyje sričių jūs – patys tikriausi dėstytojai, pavyzdys, kaip neužsidaryti, būti aktyviems.“
Savivaldybės tarybos narė Birutė Platkauskienė teigė, kad TAU veikla yra matoma, padėkojo visiems prie jos prisidėjusiems.
Pagyrimų studijuojantiems senjorams ir visai TAU bendruomenei negailėjo viena iš partnerių – Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė. Pasak jos, Trečiojo amžiaus universitetas – beveik pats sėkmingiausias projektas Jonavoje per aštuonerius metus. Jis neleidžia garbaus amžiaus žmonėms žiūrėti į veidrodį ar pasą. Viešnia taip pat nuoširdžiai padėkojo dėstytojams, atiduodantiems studentams savo žinias ir visa, kas geriausia.

"Lankesa" nesiruošia atostogauti...

Padėkos ir dovanos
Visiems neatlygintinai dirbusiems TAU dėstytojams (jų susidarė net 26) ir kuratorėms Reginai Gudonavičienei bei Irenai Lauciuvienei V. Vaicekauskas kartu su meru E. Sabučiu įteikė po simbolinę dovanėlę ir rožės žiedą. Pridėjo ir po gerą žodį, nes kiekvienas pedagogas, kolektyvo vadovas įnešė į bendrą veiklą savo nepakartojamą indėlį.
Dėstytojams bent iš dalies buvo atsidėkota ir daug įspūdžių palikusia kelione Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės keliais po Lenkiją ir Ukrainą.
Iš pasveikintųjų tradiciškai žodį tarė anglų kalbos dėstytoja, prof. Marta Šiūšienė. O rajono Socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Bereznaja Demidenko įteikė universitetui šios įstaigos Upninkų padalinio senjorų darbą ir perdavė jų linkėjimus. Ji taip pat žavėjosi garbaus amžiaus studentais: „Kiekvieną kartą, darydami ką nors naujo, jūs išeinate iš komforto zonos. Esate pavyzdys, kuriuo norėčiau sekti.“
Gėlių, mielų dovanėlių iš TAU lankytojų gavo ir pats V. Vaicekauskas, tarp jų – „Boso“ medalį. Studentai taip pat bent simboliškai dėkojo savo dėstytojams ir kolektyvų vadovams.

"Rezginėlės" sirtakis

Smagus koncertas
Neatsiejama ir bene smagiausia šventės dalis – muzikinių kolektyvų pasirodymai.
Pirmosios jausmingas dainas apie Lietuvą, kaimą, mamą užtraukė vokalinio ansamblio „Vakarė“ moterys (vadovė Danutė Kasparavičienė). Jas papildė lyriniais posmais.
Švietimo veteranų klubo (vad. Melanija Jaskūnienė) meninės veiklos kolektyvo „Rezginėlė“ narės dalijosi prasmingais žodžiais, sukosi šokio sūkuryje, ragino prisidėti ir kitus. Dainose prisiminė jaunystės meilę, kvietė džiaugtis gyvenimu: „Mūsų dienos kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios...“. Moterims akordeonu pritarė muzikos vadovė Janina Lukoševičienė.
O populiarioji kapela „Lankesa“ (vad. A. Kirvelevičius) ne tik linksma muzika sutiko visus, besirenkančius į šventę, bet ir iš jos išlydėjo. Jos programoje derėjo progai tinkami žodžiai, skambios dainos, nuotaikingos melodijos, nuo kurių susirinkusiesiems, o gal ir praeiviams norėjosi šokti. „Lankesos“ nariai patikino, kad neturės kada ilsėtis ir vasarą. Kartais jie koncertuos po kelis kartus per savaitę.
Gerai nusiteikę TAU studentai išsiskirstė atostogų, o rudenį jų lauks tikriausiai ne mažiau naudingi ir prasmingi užsiėmimai.

"Vakarės" jautri melodija...

Naujienos
Naujienų nerasta
Dizainas:
About us History Contacts
Programavimas:
Visos teisės saugomos © Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras
BT-Group : Svetainių kūrimas